snubní prsteny

– symbol věrnosti a lásky

Jaké vybrat?

Pokud nemáte jasnou představu nebo nejste zvyklí nosit prsteny, pak doporučuji vyzkoušet klasické jednoduché prsteny. Ty jsou ceněny pro svou eleganci, hodí se ke všemu. U hladkých prstenů se nemusíte obávat, že by vám postupem času zmizel ornament. Avšak je třeba dávat pozor, aby nebyly duté, ale plné. Do dutých prstenů nelze rýt, chybí jim zlato (nebo jiný materiál) a jsou náchylné na prasknutí.

kolik si nachystat peněz?

Cena prstenů závisí nejen na hmotnosti zvoleného materiálu, ale také na zlatnictví. Některá zlatnictví za tutéž cenu nabízí různě zdobené prsteny. Za pár výše popsaných zlatých hladkých plných prstýnků (řekněme o tloušťce 3 mm) můžete zaplatit asi od 6 000,- přes 14 000,- a nahoru. Pokud znáte velikosti prstů a nebojíte se, můžete vybírat prsteny i na internetu. Někdy lze nalézt vyhovující prsteny skladem, takže odpadá zdlouhavé čekání.

Jak je naaranžovat?

Prsteny můžete uložit na polštářek, do krabičky, škebličky, do mističky, na talířek... Přinést je pak mohou družičky (pro tento případ je dobré je něčím zajistit proti případnému pádu), ženich nebo mohou být předem nachystané u oddávajícího.